Güvenlik Konusunda Tez Yapacaklara

Güvenlik konusunda tez konusu arayanlara Ross Anderson’ın güvenlik mühendisliği kitabında güncel güvenlik araştırmalarının kanayan yaralarına işaret ettiği 23. konuyu okumaları önerilir. 23. konuda 4 tane uygulamanın güvenliği tartışılıyor. Bu konular:

  1. Bilgisayar oyunları
  2. Web uygulamaları (müzayede, sosyal ağlar, arama vb.)
  3. Mahremiyet teknolojileri (mesela: anonim vekiller)
  4. Elektronik seçimler

  Elektronik seçimler konusunda Yusuf bazı şeyler yazdı. Ben de ileride sosyal ağların güvenliği ile ilgili birkaç şey yazmayı planlıyorum.

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

  1. Şahin BAYZAN

    Değerli Arkadaşlar,
    Sayfanızda değindiğiniz konular gerçekten çok önemli ve üzerinde durulması gereken konular. Sayfanızı şimdiden sık kullanılanlarım arasına ekledim. Ama bir eleştirim var; size ulaşabileceğim bir e-mail adresiniz ya da herhangi bir iletişim formu göremedim sayfanızda. Ben Kocaeli üniversitesinde doktora yapıyorum ve derslerim bu dönem bitti. Bilişim güvenliği, Güvenli internet, Bilişim suçları konularına oldukça ilgi duymaktayım. Hatta güvenliweb üzerine projelerimiz var. Bunun için kurduğumuz http://www.guvenliweb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu portalımız için sizlerin bilgi ve yazılarından faydalanmak isteriz. bana yukarıda belirttiğim e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*