Twitter hesabınızın ele geçirilmemesi için ne yapmalısınız?

İsrail Savunma bakanından Twitter CEO’suna varıncaya kadar Twitter hesabı ele geçirilen pek çok kişinin haberlere konu olduğunu siz de hatırlarsınız. Twitter hesaplarının ele geçirilmesi hem itibar zedelenmesine sebep verebilmekte hem de yüksek maliyetlere yol açmakta. Peki bu kötü akıbetin sizin de başınıza gelmemesi için ne yapmalısınız?

Öncelikle iki faktörlü yetkilendirmeyi aktive etmelisiniz. Bu amaçla Twitter ekranınızda sırasıyla Daha Fazla > Ayarlar ve Gizlilik > Güvenlik > İki Faktörlü Yetkilendirme > Kimlik Doğrulama Uygulaması seçeneklerini tıklayarak ekranda gösterilen güvenlik kare kodunu SecurifyID uygulamasından okutmanız yeterli (SecurifyID uygulamasını Android telefonunuz için Google Play veya iPhone telefonunuz için App Store’dan ücretsiz indirip kurabilirsiniz).

Yukarıdaki adımları izleyerek iki faktörlü yetkilendirmeyi kullanmayı başladıysanız sizleri tebrik ederiz. Şimdi çok daha güvenli hale geldiniz.

Öte yandan, eğer Twitter hesabınız bireysel değil de kurumsal bir hesap ise bu hesabın güvenliğinden emin olma adına sizlere ikinci bir önerimiz var. Kurumsal hesabınızı muhtemelen birden fazla kişi kullanıyor. Bu kullanıcıları yönetmek örneğin bu kişilerden biri işten ayrıldığında otomatik olarak o kişinin Twitter hesabına erişmesini durdurmak istiyorsunuz. Veya güvenlik kaygılarınız sebebiyle Twitter hesabınıza yurtdışından girişi tamamen engellemek istiyorsunuz. İsteğiniz çok daha temel, tüm Twitter girişlerini gün ve saat bazında kayıt altına almak da olabilir. Tüm bu isteklerinizin ve daha fazlasının yerine gelmesi SecurifyID kurumsal uygulamasını kullanarak mümkün. Bu uygulama ile sadece Twitter değil tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir noktadan kolay bir şekilde ve güvenle yönetebilir hale gelebilirsiniz.