SecurifyID ile Twitter Üzerinde İki Faktörlü Doğrulama (2fa) Kullanımı

İki faktörlü doğrulama (2fa), İstediğiniz servise kullanıcı adı ve şifre dışında ekstra güvenlik sağlaması amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Günümüzde kullanıcıların büyük bir kısmı zayıf parola kullanmaktadır. Zayıf parola kullanımı güvenlik zaafiyetlerine sebep olmakta ve kullanıcıların özel bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine olanak tanımaktadır. Güçlü bir parola kullansanız bile hesaplarınıza yönelik birçok gelişmiş saldırı yöntemi mevcuttur. İki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde parolanızın ele geçirilmesi durumunda bile saldırganlar hesabınıza ve özel bilgilerinize erişemeyecektir. SecurifyID kullanarak Twitter hesabınızda iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. Adım: Twitter Anasayfasına gelin ve soldaki menüden “Daha Fazla” seçeneğine tıklayın.
2fa securifyid setup
2. Adım: Gelen seçenekler arasından “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın
securifyid 2fa setup
3. Adım: Ayarlar->Hesap seçeneğine tıklayınız. Daha Sonra Giriş ve güvenlik-> Güvenlik seçeneğine tıklayınız.
2fa
4. Adım: Güvenlik sekmesindeki “İki faktörlü yetkilendirme” seçeneğini seçiniz.
5. Adım: Gelen ekran üzerinde “Kimlik doğrulama uygulaması” seçeneğinin yanında bulunan kutucuğu işaretleyiniz. Kutucuğu işaretledikten sonra Twitter sizden tekrar şifrenizi girmenizi isteyecek. Şifrenizi girin ve “Onayla” Butonuna basın.
6. Adım: Uygulamamızla eşleştirmeniz için QR kodu belirecek. QR kodunu taratmak için telefonunuzdan SecurifyID uygulamasını açın.
2fa QR securify
Son Adım: SecurifyID uygulamasını açtıktan sonra sağ  altta bulunan “+” işaretine tıklayın ve QR kodunu tarayın.
scanQR
QR kodunu taradıktan sonra zaman bazlı tek seferlik çevrimiçi şifreniz kullanıma hazır hale gelir.
2fa otp
 Artık Twitter hesabınız 2 faktörlü yetkilendirme ile çalışmaktadır. Twitter hesabınıza ulaşmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra SecurifyID uygulamasındaki tek kullanımlık çevrimiçi şifrenizide girmeniz gerekmektedir.
authentication screen