SecurifyID ile Microsoft Üzerinde İki Faktörlü Doğrulama (2fa) Kullanımı

İki faktörlü doğrulama (2fa), İstediğiniz servise kullanıcı adı ve şifre dışında ekstra güvenlik sağlaması amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Günümüzde kullanıcıların büyük bir kısmı zayıf parola kullanmaktadır. Zayıf parola kullanımı güvenlik zaafiyetlerine sebep olmakta ve kullanıcıların özel bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine olanak tanımaktadır. Güçlü bir parola kullansanız bile hesaplarınıza yönelik birçok gelişmiş saldırı yöntemi mevcuttur. İki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde parolanızın ele geçirilmesi durumunda bile saldırganlar hesabınıza ve özel bilgilerinize erişemeyecektir. SecurifyID kullanarak Microsoft hesabınızda iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. Adım: Anasayfa üzerinde bulunan profil resminize, daha sonra My Microsoft Account seçeneğine tıklayınız.
2. Adım: Açılan sayfa üzerinde Security sekmesine tıklayınız.
3. Adım: “More Security Options” seçeneğine tıklayınız.
4. Adım: Ek bir e-posta adresi girmediyseniz, Microsoft sizden bunu girmenizi ister. Bundan sonra, İki adımlı doğrulama ayarla bağlantısını tıklayın
5. Adım: Sonraki sayfada iki faktörlü kimlik doğrulamanın ne olduğu açıklanmaktadır. Next butonuna tıklayınız. Bir sonraki işlemde size Kimlik doğrulamasını nasıl yapmak istediğiniz sorulur. Burada bulunan “ set up a different Authenticator app.” Seçeneğine tıklayınız.
6. Adım: Uygulamamızla eşleştirmeniz için QR kodu belirecek. QR kodunu taratmak için telefonunuzdan SecurifyID uygulamasını açın.
Son Adım: SecurifyID uygulamasını açtıktan sonra sağ  altta bulunan “+” işaretine tıklayın ve QR kodunu tarayın.
scanQR
QR kodunu taradıktan sonra zaman bazlı tek seferlik çevrimiçi şifreniz kullanıma hazır hale gelir.
2fa otp
 Artık Microsoft hesabınız 2 faktörlü yetkilendirme ile çalışmaktadır. Microsoft hesabınıza ulaşmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra SecurifyID uygulamasındaki tek kullanımlık çevrimiçi şifrenizide girmeniz gerekmektedir.
2fa_microsoft